Hattrick Rosjan

Matwiej Elisjejew wygrał bieg sprinterski w ramach Pucharu IBU w Langdorf. Na podium towarzyszyli mu jego rodacy Jurij Szopin oraz Petr Paszczenko. Andrzej Nędza-Kubiniec nie zdołał zakwalifikować się do biegu na dochodzenie.

To był dobry dzień dla rosyjskich kibiców - w Pucharze Świata triumfowała Podczufarowa, a w Langdorf w rywalizacji kobiet najlepsza był Jakuszowa. Panowie rywalizujący w sprincie nie chceli być gorsi - i nie byli. Elisjejew wygrał swoje trzecie zawody w sezonie dzięki czemu umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej cyklu. Swoich rodaków - Szopina i Paszczenkę - pokonał o odpowiednio 28 i 34 sekundy. Najlepszym nie-Rosjaninem był Phillip Horn z Niemiec, który zajął czwarte miejsce.

Jedyny Polak w stawce - Andrzej Nędza-Kubiniec - zaliczył trzy karne rundy. W jego przypadku było to za dużo by zmieścić się w gronie biathlonistów kwalifikujących sie do startu w biegu na dochodzenie. Ze stratą ponad czterech minut zajął 64. miejsce.