Sześć Rosjanek w dziesiątce? Takie rzeczy tylko w Pucharze IBU

Olga Jakuszowa zwyciężyła w sprincie rozgrywanym w ramachu Pucharu IBU w Langdorf. W czołowej czterdziestce znalazły się dwie reprezentantki Polski - Karolina Pitoń oraz Patrycja Hojnisz.

W dalszym ciągu nie ma mocnych na reprezentantki Rosji, które w czwartkowe przedpołudnie w komplecie zameldowały się w czołowej dziesiątce. Wygrała Olga Jakuszowa, trzecia była Galina Nieczkasowa, tuż za podium uplasowała się Uliana Kajszewa, na szóstym miejscu zawody ukończyła Wiktoria Sliwko, a Swietłana Slepcowa i Anna Szczerbinina zostały sklasyfikowane odpowiednio na ósmej i dziewiątej pozycji.

Jako jedyna przeciwstawić się Rosjankom próbowała Jana Bondar, która dzięki bezbłędnemu strzelaniu zajęła ze stratą 5 sekund druga lokatę.

Z Polek najlepiej spisała sie Karolina Pitoń, która zajęła 26. miejsce. Biathlonistka z Kościeliska spudłowała raz i do Jakuszowej straciła niecałe dwie minuty. Patrycja Hojnisz po dwóch karnych rundach w stójce uzyskała 33. czas dnia. W biegu wystartowała również Anna Mąka, ale jej nie udało się powiększyć punktowego dorobku. Spudłowała raz i sklasyfikowana została na 46. miejscu.