Lesser wygrywa po raz drugi w karierze

Erik Lesser po pięknej walce po raz drugi w karierze zwyciężył w zawodach Pucharu Świata. Dziś okazał się najlepszy w biegu ze startu wspólnego w Ruhpolding. Drugie miejsce zajął Martin Fourcade, a trzecie Jewgienij Garaniczew.

Po pierwszym strzelaniu bezbłędnych było tylko 16 zawodników, a najszybszy był oczywiście Simon Eder, który jako pierwszy wybiegł ze strzelnicy. Karną rundę zaliczyli m.in. Anton Szypulin i Simon Schempp, a Ole Einar Bjoerndalen musiał przebiec dodatkowe 300 metrów.

Po drugiej wizycie na strzelnicy prowadził Martin Fourcade, ale dziesiąty Szypulin mimo jednego pudła tracił tylko 19 sekund. Z walki o podium wyeliminowali się Bjoerndalen (3 pudła), Schempp (1), Tarjei Boe (2) i Quentin Fillon Maillet (2).

Trzecie strzelanie dużo bardziej przerzedziło stawkę. Na wyraźne prowadzenie wysunęli się bezbłędni Martin Fourcade, Jewgienij Garaniczew i Erik Lesser. Czternaście sekund za nimi znajdował się także bezbłędny Ondrej Moravec. Kolejni rywale tracili już niemal pół minuty.

Na ostatnim strzelaniu z czołówki bezbłędny był tylko Lesser, który nieco odstawał od rywali na przedostatniej rundzie. Garaniczew i Fourade, mimo karnej rundy tracili do niego tylko 12 sekund. Wydawało się, że mogą dopaść Niemca, ale ten na ostatniej rundzie znacznie przyspieszył i po raz drugi w karierze zwyciężył w zawodach Pucharu Świata. Drugie miejsce zajął Fourcade, które na finiszu poradził sobie z Garaniczewem.

Czwarte miejsce zajął Anton Szypulin, a życiowy wynik zanotował Michal Krcmar, który przybiegł piąty. Czołową szóstkę uzupełnił Simon Schmepp, który zbyt dużo stracił na strzelaniach w pozycji leżąc. Warto zaznaczyć, że był to jego pierwszy występ w Ruhpolding – pozostałe odpuścił z powodu choroby.

Warto odnotować, że poza Lesserem bezbłędny był także Szwed Torstein Stenersen, ale zajął dopiero 20. lokatę. Słabo spisali się Norwegowie - Svendsen i bracia Boe uplasowali się na pogranicziu pierwszej i drugiej dziesiątki, a Ole Einar Bjoerndalen po aż dziesięciu karnych rundach na metę zameldował się jako ostatni.