Paszczenko wygrywa w Nowym Meście, kolejne punkty Pływaczyka

Petr Paszczenko zwyciężył w niedzielnym biegu sprinterskim rozgrywanym w Nowym Meście w ramach Pucharu IBU. Drugie miejsce wywalczył Timofiej Łapszin, zaś na najniższym stopniu podium stanął Johannes Kuehn. Kolejne punkty zdołał wywalczyć Krzysztof Pływaczyk, który uplasował się na 33. miejscu.

Petr Paszczenko już wczoraj sygnalizował bardzo dobrą formę, bowiem pomimo czterech pudeł podczas sprintu Rosjanin był w stanie uplasować się tuż poza pierwszą dziesiątką. Dziś strzelanie w jego wykonaniu było o wiele lepsze, bowiem Paszczenko pomylił się tylko raz, co przy dobrym biegu pozwoliło cieszyć się ze zwycięstwa. Podobnie jak wczoraj, minimalnie walkę o triumf przegrał Tymofiej Łapszin, który pomylił się na strzelnicy dwukrotnie i uzyskał czas o niespełna cztery sekundy gorszy od kolegi z reprezentacji.

Trzecie miejsce wywalczył Johannes Kuehn. Reprezentant Niemiec, który mylił się na strzelnicy dwukrotnie, na punkcie pomiaru czasu ulokowanym na 1.3 km przed metą plasował się na piątym miejscu, jednak był w stanie pokonać ten odcinek szybciej od wyprzedzających go rywali, dzięki czemu mógł cieszyć się z trzeciego miejsca. Z kolei wczorajszy zwycięzca, Fabien Claude, dziś mylił się dwukrotnie i rywalizację ukończył na 29. miejscu.

Po raz drugi udało się uplasować w czołowej „40” Krzysztofowi Pływaczykowi. Polak na strzelnicy zaliczył jedno pudło, co pozwoliło na wywalczenie 33. lokaty. Słabiej wypadli pozostali reprezentanci Polski. Tomasz Jakieła pudłował dwa razy i uplasował się na 65. miejscu, Andrzej Nędza – Kubiniec z czterema pudłami zajął 71. lokatę, zaś Rafał Penar miał aż sześć pomyłek i sklasyfikowany został na 84. pozycji.