Drugi sprint w Nowym Meście dla Chevalier

Anais Chevalier zwyciężyła podczas drugiego sprintu rogrywanego w ramach Pucharu IBU w Nowym Meście. Za jej plecami finiszowały Jana Bondar oraz Swietłana Slepcowa. Najlepsza z Polek, Anna Mąka, uplasowała się na 26. miejscu.

Kluczem do zwycięstwa w dzisiejszym biegu w przypadku Anais Chalavlier był dosyć nietypowy czynnik, a mianowicie szybkość strzelania. Reprezentantka Francji, podobnie jak druga na mecie Jana Bondar, była na strzelnicy bezbłędna, jednakże to Ukrainka uzyskała lepszy czas netto w samym biegu o blisko dziesięć sekund. Jak się jednak później okazało, Francuzka straciła na strzelnicy zdecydowanie najmniej czasu, strzelając najszybciej z całej stawki. W tej specjalności nie mogła jej dorównać Bondar, przez co ostatecznie straciła na mecie do triumfatorki około dziesięciu sekund.

Na najniższym stopniu podium stanęła wciąż szukająca formy Swietłana Slepcowa. Reprezentantka Rosji również była bezbłędna, a do zwyciężczyni straciła szesnaście sekund. Z kolei wczorajsza triumfatorka, Olga Jakuszowa, z jednym pudłem uplasowała się tuż za podium.

Ze zmiennym szczęściem startowały reprezentantki Polski. Punkty zdobyła Anna Mąka, która dzięki bezbłędnemu strzelaniu zdołała uplasować się na 26. miejscu. Również miejsce w trzeciej dziesiątce wywalczyła Patrycja Hojnisz, która zaliczyła jedno pudło i bieg ukończyła na 29. pozycji. Po wczorajszym dobrym występie, dziś słabiej wypadła Kinga Mitoraj, która z trzema pudłami uplasowała się na 46. miejscu.  Punktów nie zdobyły również Karolina Pitoń (5 pudeł) i Beata Lassak (2 pudła), które sklasyfikowane zostały odpowiednio na 67. i 68. miejscu.