Claude wygrywa w NMNM, punkty Pływaczyka

Fabien Claude wygrał sprint w Novym Meście na Moravach zaliczany do klasyfikacji generalnej Pucharu IBU. Krzysztof Pływaczyk zajął 39. miejsce.

Cztery sekundy zadecydowały o wygranej Claude'a. Francuz zarówno jak jego najgroźniejszy rywal - Timofiej Łapszyn z Rosji - spudłował raz. Trzeci czas uzyskał Dmitrij Abaszew, który stracił do nich ponad pół minuty.

Z grona Polaków najlepiej pokazał się Krzysztof Pływaczyk. Doświadczony Polak zaliczył dwie karne rundy, a mimo to zdołał zmieścić się w człowej czterdziestce. Do swojego dorobku dopisze dwa punkty za 39. miejsce. Andrzej Nędza-Kubiniec oraz Rafał Penar również z dwoma pudłami zajęli po sąsiedzku 72. i 73. miejsce. Tomasz Jakieła spudłował trzy razy i w gronie 114 zawodników został sklasyfikowany na 82. pozycji.