Dublet Rosjanek w Novym Meście, Mitoraj dziewiąta

Podwójnym zwycięstwem Rosjanek zakończył się bieg sprinterski podczas Pucharu IBU rozgrywanego w Novym Meście. Najlepsza na trasie okazała się Olga Jakuszowa, która wyprzedziła Anastazję Zagoruiko. Z dobrej strony zaprezentowała się Kinga Mitoraj. Polka strzelała bezbłędnie i zajęła dziewiątą pozycję.

Inauguracja Pucharu IBU w Novym Meście wypadła bardzo okazale dla Rosjanek, które bardzo szybko rozstrzygnęły o losach rywalizacji. Najlepsza okazała się startująca z numerem dziesiątym Olga Jakuszowa, która pomimo jednej karnej rundy w pozycji stojąc nie dała szans rywalkom. Na drugim stopniu podium, ze stratą siedmiu sekund do zwyciężczyni stanęła jej koleżanka z reprezentacji Anastazja Zagoruiko, która również zaliczyła jedno pudło - dla odmiany podczas pierwszego strzelania. Na starcie stanęła jako czwarta, a tuż po niej do biegu przystąpiła Francuzka Celia Aymonier, która ostatecznie zajęła trzecie miejsce, również przebiegając jedną karną rundę. Tak oto już po pierwszych dziesięciu zawodniczkach było praktycznie po zawodach.

Szyki Rosjankom starały się pomieszać siostry Karolina i Nadine Horchler, ale mimo bezbłędnego strzelania słabiej spisywały się biegowo i zajęły odpowiednio czwarte i piąte miejsce. Dla nas bardzo dobrą informacją jest dyspozycja Kingi Mitoraj, która na strzelnicy nie pomyliła się ani razu i po drugim strzelaniu zajmowała znakomite piąte miejsce. Niestety słabsza biegowo ostatnia runda sprawiła, że spadła na dziewiątą lokatę, co i tak należy uznać za bardzo obiecujący występ. Po przeziębieniu, które wykluczyło ją ze startu w Obertilliach nie ma chyba już śladu.

Nieco słabiej spisały się pozostałe reprezentantki Polski. Karolina Pitoń, która musiała pokonać dwie karne rundy, zajęła 34. pozycję, tracąc do zwyciężczyni 1 minutę i 47 sekund. Cztery lokaty niżej uplasowała się Anna Mąka z jednym pudłem na strzelnicy. Gorszą dyspozycję na strzelnicy pokazały Patrycja Hojnisz i Beata Lassak. Ta pierwsza spudłowała pięciokrotnie i zajęła 63. miejsce, natomiast Lassak skończyła na 79. pozycji. 

WYNIKI

Powiązane osoby

 Rosja | kobieta | Olga Jakuszowa

 Polska | kobieta | Kinga Mitoraj