Rosyjskie podium w Obertilliach

Rosyjscy biathloniści coraz śmielej poczynają sobie w zawodach Pucharu Świata. Nie inaczej jest poziom niżej. W biegu indywidualnym na dystansie 20km podczas Pucharu IBU w Obertilliach zajęli całe podium.

Klasą samą dla siebie na początku sezonu w dalszym ciągu pozostaje Matwiej Elisjejew (na zdj.). Lider cyklu ponownie okazał się najlepszy, nie przeszkodziła mu w tym nawet jedna minuta kary. W biegu nie ma bowiem sobie równych. Drugi Anton Babikow pomimo bezbłędnego strzelania stracił do swojego rodaka 41 sekund. Jurij Szopin, który zajął trzecie miejsce stracił już grubo ponad minutę.

Z biathlonistami z Rosji walkę próbowali nawiązać Niemcy, którzy we trzech zameldowali się w pierwszej dziesiątce. Najbliżej podium był Johannes Keuhn, któremu zabrakło jednak przynajmniej pół minuty lepszego biegu lub po prostu bezbłędnego strzelania. Najlepszy wynik w sezonie - ósme miejsce - odnotował ubiegłoroczny triumfator Pucharu IBU Florian Graf.

Żaden z Polaków nie powiększył swojego dorobku punktowego. Łukasz Szczurek zajął 51. miejsce. Były mistrz świata juniorów młodszych w tej konkurencji spudłował trzykrotnie i do zwycięzcy stracił blisko siedem minut. Straty powyżej ośmiu i pół minuty zaliczyli Krzysztof Pływaczyk i Andrzej Nędza-Kubiniec, których sklasyfikowano kolejno na 67. i 68. miejscu. Najsłabiej z czwórki biało-czerwonych zaprezentował się Kamil Cymerman. 22-latek zajął 75. miejsce. W zawodach udział wzięło 136 zawodników.