Babikow przed Osem w Ridnaun, zmarnowana szansa Pływaczyka

Anton Babikow wygrał sprint podczas drugiego weekendu Pucharu IBU rozgrywanego w Ridnaun. Żaden z Polaków nie zdołał wywalczyć pucharowych punktów.

Babikow spudłował raz i wyprzedził nie byle kogo, bo Alexandra Osa. Norweg, który jak najszybciej chciałby wrócić do Pucharu Świata, spudłował dwukrotnie. Skład podium uzupełnił kolejny Rosjanin - Matwiej Elisjejew, który był dziś najszybszy na trasie, ale zanotował aż trzy rundy karne.

Czołową szóstkę uzupełnili bezbłędny na strzelnicy Lukas Kristejn z Czech, Francuz Florent Claude oraz David Komatz z Austrii. Szansę na bardzo dobry wynik zmarnował Krzysztof Pływaczyk. Polak po pierwszym bezbłędnym strzelaniu plasował się na 15. miejscu i mógł myśleć nawet o pierwszej dziesiątce. Niestety podczas strzelania w pozycji stojąc zanotował trzy pudła i ostatecznie został sklasyfikowany na odległym 45. miejscu. Andrzej Nędza-Kubiniec z dwiema rundami karnymi zanotował 55. rezultat, a Kamil Cymerman z trzema pudłami był 86. Nie wystartował Mateusz Janik, który zakwalifikował się do biegu pościgowego w PŚ.

Zawody ukończyło 136 zawodników. Nie wystartował m.in. Erlend Bjoentegaard. Jako ciekawostkę warto odnotować, że w czterdziestce zmieścił się Chińczyk Long Ren, który ponad 8 lat temu punktował już w Pucharze Świata.