Warwynec najlepsza w sprincie

Ukrainka Irina Warwynec okazała się najlepsza w sprincie podczas Pucharu IBU rozgrywanego w Ridnaun. Jutro do biegu pościgowego wystartuje osiem sekund przed Francuzką Anais Chevalier i 23 sekundy przed Rosjanką Anną Szczerbininą. Spośród czterech startujących Polek najlepiej zaprezentowała się Anna Mąka, która zajęła 16. pozycję.

W drugim dniu zawodów Pucharzu IBU we włoskim Ridnaun organizatorzy zaplanowali sprinty kobiet i mężczyzn. Jako pierwsze na trasie zameldowały się panie, a wśród nich cztery reprezentantki Polski Anna Mąka, Patrycja Hojnisz, Kamila Żuk i Karolina Pitoń.

Faworytką wydawała się Olga Wiłuchina, która wróciła na biathlonowe trasy i podczas sztafet widać było, że jest w bardzo przyzwoitej dyspozycji. Początek faktycznie należał do Rosjanki, która nie pomyliła się w strzelaniu leżąc i uzyskała najlepszy czas po pierwszej wizycie na strzelnicy, jednak karna runda podczas „stójki” i mała utrata sił kosztowały ją nie tylko zwycięstwo, ale także miejsce na podium. Podobnie wyglądała sytuacja z Kanadyjką Ziną Kocher, która po pierwszym strzelaniu plasowała się tuż za podium, z niewielką stratą do najlepszych, ale dwa pudła w strzelaniu stojąc, pozbawiły ją szans na dobre miejsce.

To właśnie strzelanie było dzisiaj kluczem do wygranej. Bezbłędna na strzelnicy była Irina Warwynec z Ukrainy i to ona okazała się zwyciężczynią dzisiejszego biegu. Drugie miejsce przypadło w udziale Anais Chevalier, która biegła znakomicie, ale pomyliła się raz w strzelaniu leżąc i straciła na mecie osiem sekund do zwyciężczyni. Podium zamknęła kolejna z bezbłędnych zawodniczek Rosjanka Anna Szczerbinina, wyprzedzająca swoje dwie koleżanki z reprezentacji Galinę Neczkasową, Wiktorię Sliwko i Olgę Wiłuchinę.

Z Polek najlepiej spisała się Anna Mąka, która na strzelnicy była bezbłędna i zajęła niezłe szesnaste miejsce.  Plamę z wczoraj zmazała Karolina Pitoń. Dzisiaj zawodniczka z Zakopanego strzelała zdecydowanie lepiej i pomyliła się tylko raz w strzelaniu leżąc. Dzięki temu i przyzwoitej formie biegowej zajęła dwudziestą lokatę. Kamila Żuk niestety strzelała dzisiaj słabo i po pokonaniu trzech karnych rund finiszowała na odległym 50. miejscu. Patrycja Hojnisz zaliczyła dwie karne rundy i uplasowała się na 58. miejscu. Wszystkie Polki zobaczymy jutro na stracie biegu pościgowego.

WYNIKI

Powiązane osoby

 Francja | kobieta | Anais Chevalier

 Polska | kobieta | Anna Mąka

 Polska | kobieta | Karolina Pitoń