Supermikst dla Francuzów

Duet z Francji Anais Chevalier i Aristide Begue triumfował w rozgrywanym po raz pierwszy w historii Pucharu IBU supermikscie. We włoskim Ridnaun Trójkolorowi okazali się lepsi od reprezentacji Niemiec i Rosji. Polacy w składzie Anna Mąka i Krzysztof Pływaczyk zajęli 10. miejsce.

Zwycięstwo Francuzów praktycznie od samego początku nie podlegało dyskusji. Zarówno Anais Chevalier jak i Aristide Begue dobrze prezentowali się na trasie biegowej a do tego bezbłędnie strzelali. O ich przewadze może świadczyć fakt, że oddali prowadzenie tylko raz, kiedy to Begue dał się po czwartym strzelaniu wyprzedzić Niemcowi Matthiasowi Dorferowi. Poza tym od startu do mety kontrolowali przebieg rywalizacji i na mecie zameldowali się z ponad 30 sekundami przewagi nad drugim w stawce duetem Niemiec, gdzie obok Dorfera wystąpiła Luise Kummer.

Na najniższym stopniu podium stanęli Rosjanie reprezentowani przez wracającą na trasy biathlonowe Olgę Wiłuhinę oraz Semena Suchiłowa. Przybiegli do mety dziesięć sekund za Niemca, ale z duża przewagą nad resztą drużyn. Prawie półtorej minuty do zwycięzców stracili gospodarze Alexia Runggaldier i Pietro Dutto, a piąte miejsce zajęli Barbora Tomesowa i Lukas Kristejn z Czech.

Anna Mąka i Krzysztof Pływaczyk nie zaczęli najlepiej, bo początkowo plasowali się w okolicach 14. lokaty, ale w drugiej części sukcesywnie przesuwali się do przodu i ostatecznie, głównie dzięki temu, że nie biegali karnych rund, zajęli dziesiątą pozycję.  

Powiązane osoby

 Francja | kobieta | Anais Chevalier

 Polska | kobieta | Anna Mąka

 Polska | mężczyzna | Krzysztof Pływaczyk