Trudny okres Landertingera

Dominik Landertinger nie miał łatwego okresu przygotowawczego. Wiosną przez problemy z brzuchem i infekcje musiał przerwać treningi na dłuższy czas. Dodatkowo w poprzednim tygodniu stracił swoją matkę, która zmarła po długiej chorobie ‒ z tego powodu nie wystartował w niedzielnych sztafetach.

Landertinger jednak dobrze ocenia swoje przygotowania do sezonu. W wywiadzie dla Austriackiej Agencji Prasowej powiedział, że zmienił trochę swój cykl treningowy, żeby zwiększyć odporność na infekcje i ogólnie jest w dobrej dyspozycji.

- Pierwszy wyścig może być trochę trudniejszy, ale będę dawał z siebie wszystko. W Hochfilzen powinienem być już w optymalnej formie - powiedział Austriak.

Dla Landertingera głównym celem na ten sezon pozostaje Hochfilzen i oczywiście mistrzostwa świata w Oslo. Możliwe, że nie wystartuje we wszystkich biegach i opuści zawody w Canmore oraz Preque Isle.

Poprzedni sezon był dla byłego mistrza świata nieudany. W klasyfikacji generalnej zajął jedynie 22. miejsce, a na podium Pucharu Świata uplasował się tylko raz.

Powiązane osoby

 Austria | mężczyzna | Dominik Landertinger