Hojnisz w dziesiątce

Troje reprezentantów Polski zdobyło punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu IBU podczas niedzielnych sprintów w Idre.

Najlepiej zaprezentowała się Patrycja Hojnisz, która z jednym pudłem zajęła dziesiąte miejsce. Udany występ ma za sobą także Anna Mąka, która także biegała jedną rundę karną i osiągnęła dziewiętnasty czas dnia. Bez powodzenia w rywalizacji kobiet startowały Karolina Pitoń (56. miejsce, cztery rundy karne), Kamila Żuk (62., pięć rund karnych) i Beata Lassak (76., pięć rund karnych). Wygrała Bente Landheim z Norwegii.

We wcześniejszym biegu mężczyzn najlepiej z Polaków zaprezentował się Krzysztof Pływaczyk, który zdobył pucharowe punkty za 35. miejsce. 32-letni biathlonista spudłował raz. Rafał Penar (dwie karne rundy) zajął 50. miejsce, a Tomasz Jakieła (sześć niecelnych strzałów) został sklasyfikowany na 75. pozycji. Najlepszy okazał się Matwiej Elisjejew z Rosji.