Lindstroem liderem Szwedów

Dziesięciu zawodników ze Szwecji ma szanse wystartować w zawodach Pucharu Świata w Ostersund. Liderem kadry będzie niezmiennie Fredrik Lindstroem.

26-latek jest ostatnim, który pamięta czasy świetności szwedzkiego biathlonu. Dwukrotnie zdobywał medale mistrzostw świata . Ostatnie dwa sezony miał jednak przeciętne. Ostatni raz na pucharowym podium stał w grudniu 2013 roku. Po zakończeniu karier sportowych przez Bergmana i Ferry'ego to na na Lindstroemie spoczywa cały ciężar szwedzkiego biathlonu.

W Ostersund towarzyszyć mu będą Ted Armgren, Tobias Arwidsson, Peppe Femling oraz Jesper Nelin. Ten ostatni ma 23 lata i jest byłym biegaczem narciarskim. Do tej pory na arenie międzynarodowej startował wyłącznie w Pucharze IBU w styczniu biezącego roku.

Wśród pań Szwecję w Ostersund reprezentować będą Mona Brorsson, Elisabeth Hoegberg, Emma Nilsson oraz Linn Persson.

Szwedzi wystawią również liczną reprezentację w pierwszych zawodach Pucharu IBU w Idre. Wystartują tam Sara Nordstrand, Hanna Oeberg, Johanna Skottheim, Ingela Andersson, Olga Alifirawiec, Emma Nilsson, Tiio Soederhielm, Torstein Stenersen, Simon Hallstroem, Daniel Gustafsson, Christofer Eriksson, Viktor Olsson oraz Gabriel Stegmayr.

Pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Świata zostaną rozegrane 29 listopada. W tym dniu zawodnicy będą rywalizować w supermikście i sztafecie mieszanej.

Powiązane osoby

 Szwecja | mężczyzna | Fredrik Lindstroem