Kadra B pod opieką trenera Nikołaja Panitkina przygotowuje się w Idre do startów w Pucharze IBU. W Szwecji przebywa ośmioro reprezentantów Polski - wśród nich medalistka ostatnich mistrzostw kraju Patrycja Hojnisz.

Zgrupowanie w Idre rozpoczęło się w zeszły czwartek. Polaków zastały dobre warunki śniegowe.

- Przygotowano pętlę o długości ponad dwóch kilometrów. Oczywiście usypana jest głównie ze sztucznego śniegu, ale są przymrozki, więc nie ma problemów z jej utrzymaniem – powiedziała Patrycja Hojnisz.

28-letnia biathlonistka AZS AWF Katowice nie znalazła się w składzie na październikowe zgrupowanie w Ramsau. Zamiast tego trenowała indywidualnie we Włoszech.

- Miałam do wyboru pojechać z klubem do Dusznik albo wykombinować coś na własną rękę. Szczęśliwie udało się załatwić dwutygodniowy wyjazd na lodowiec do Val Senales. Trener Panitkin ułożył mi plan treningowy. Współpraca z nim układa się poprawnie – zaznaczyła Hojnisz.

- Na razie biathlon w dalszym ciągu jest dla mnie priorytetem, choć w Polsce nie stawia się na starsze zawodniczki. Mimo to cieszę się, że dalej mogę robić postępy czego dowodem są medale mistrzostw kraju zarówno zimą, jak i latem – dodała starsza siostra Moniki.

Patrycja Hojnisz w styczniu wywalczyła srebrny medal mistrzostw Polski w sprincie. Z kolei w sierpniowych mistrzostwach kraju w biathlonie na nartorolkach sięgnęła po złoto w sprincie i brąz w biegu na dochodzenie.

- Moim celem na ten sezon jest wyjazd na mistrzostwa Europy. Związek ustalił wysokie minimum kwalifikacyjne. Trzeba co najmniej dwa razy zająć miejsce w pierwszej dziesiątce Pucharu IBU. Będzie to trudne, ale trzeba być optymistą – zakończyła.

Poza Hojnisz do Idre udali się Magdalena Gwizdoń, Beata Lassak, Karolina Pitoń, Anna Mąka, Tomasz Jakieła, Bartłomiej Filip oraz Krzysztof Pływaczyk. Dwutygodniowe zgrupowanie kadra zwieńczy startem w inauguracyjnych zawodach Pucharu IBU. Na 28 i 29 listopada zaplanowano sprinty.

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Patrycja Hojnisz