Kanadyjczycy testowali w Canmore

W Canmore rozegrano wewnętrzne kwalifikacje do kadry na zawody Pucharu Świata. Dobry występ zapewnił powołanie Zinie Kocher (na zdj.).

32-letnia biathlonistka, która jest autorką ostatniego pucharowego podium dla swojego kraju w rywalizacji kobiet (w grudniu 2006 roku zajęła trzecie miejsce w biegu indywidualnym w Ostersund), dzięki drugiemu miejscu w wewnętrznym sprawdzianie kanadyjskich biathlonistek, znalazła się w składzie na inaugurację Pucharu Świata. I to mimo, że po ubiegłym sezonie Kocher uznana została za "nieperspektywiczną", w związku z czym nie znalazła się ani w kadrze A, ani w kadrze B.

W Canmore Kocher uległa tylko Rosannie Crawford. To właśnie siostra Chandry - mistrzyni olimpijskiej w biegach narciarskich z Turynu - oraz Megan Tandy i Julia Ransom będą reprezentować Kanadę podczas pierwszych zawodów Pucharu Świata.  Audrey Vaillancourt, Emma Lunder oraz Sarah Beaudry wystartują w Pucharze IBU w Idre.

U panów najlepszy w sprincie okazał się Nathan Smith. Sensacyjny wicemistrz świata z Kontiolahti wygrał z przewagą 45 sekund nad Scottem Gowem. Obaj spudłowali po razie. W Ostersund obok Smitha wystartują wspomniany Gow, jego brat Christian, Brendan Green oraz Macx Davies.

Warto dodać, że trenerem reprezentacji latem został Matthias Ahrens. Jego asystentami będą Roddy Ward i Kathy Davies. Zadaniem sztabu szkoleniowego będzie jak najlepsze przygotowanie zawodników do mistrzostw świata w Oslo oraz do zawodów Pucharu Świata w Canmore, które odbędą się na początku lutego przyszłego roku.

Powiązane osoby

 Kanada | kobieta | Zina Kocher

 Kanada | mężczyzna | Nathan Smith