Mistrzyni świata z Rosji będzie startować dla Korei

Anna Frolina, znana lepiej pod panieńskim nazwiskiem Bułygina, będzie startować w barwach Korei Południowej. Mistrzyni świata w sztafecie z 2009 roku nie jest jedyną osobą, która porzuciła w ostatnich tygodniach reprezentowanie barw Rosji.

31-letnia obecnie Frolina była etatową uczetniczką zawodów Pucharu Świata w latach 2007-2010. W styczniu 2009 roku wygrała bieg pościgowy w Anterselwie, miesiąc później cieszyła się ze złotego medalu mistrzostw świata w Pyeongchang. Wraz z Swietłaną Slepcową, Olgą Miedwiedcewą i Olgą Zajcewą triumfowała w sztafecie.

Rok później na igrzyskach olimpijskich w Vancouver, mimo świetnych indywidualnych wyników (była czwarta w sprincie, szósta w biegu na dochodzenie) nie znalazła się w składzie sztafety. Uznano bowiem, że jest zbyt niepewna na strzelnicy. Bułygina nigdy nie pogodziła się z tą - jej zdaniem - niesprawiedliwą decyzją. Później tłumaczyła, że był to dla niej ogromny cios, z którego nie udało jej się otrząsnąć. Jej forma sportowa drastycznie spadła (przyczyniły się do tego też problemy z nerkami) w efekcie czego od kilku sezonów nie oglądamy jej już w zawodach Pucharu Świata. Teraz wraca, ale już w nowych, południowokoreańskich barwach.

Koreańczycy wzmacniają ekipę w perspektywie igrzysk w Pyeongchang. Oprócz Bułyginy do reprezentacji dołączył też 22-letni Aleksander Starodubiec, którego największym dokonaniem na arenie międzynarodowej jest siódme miejsce na mistrzostwach świata juniorów w 2012 roku.

Rosję na Białoruś pragnie z kolei zamienić Kristina Ilczenko. Trzykrotna mistrzyni świata juniorek w biathlonie na nartorolkach przebywa na zgrupowaniu kadry białoruskiej w Vuokatti. Białoruski Związek Biathlonu zwrócił się do władz rosyjskiego związku o zgodę na zmianę barw, ten jednak jeszcze nie odpowiedział.

Powiązane osoby

 Korea Południowa | mężczyzna | Aleksander Starodubiec

 Białoruś | kobieta | Kristina Ilczenko

 Korea Południowa | kobieta | Anna Frolina