Medale w sprintach rozdane

Patrycja Hojnisz została mistrzynią Polski w biathlonie na nartorolkach. Obok niej na podium w sprincie rozgrywanym na Jamrozowej Polanie znalazły się Krystyna Guzik i Monika Hojnisz. Najlepszym seniorem został Grzegorz Guzik.

Krystyna Guzik, Monika Hojnisz, Weronika Nowakowska-Ziemniak - prawie wszyscy spodziewali się, że walka o złoto rozstrzygnie się między tymi trzema zawodniczkami kadry A. Faktycznie cała trójka spisała się w sobotnim sprincie bardzo dobrze. Mało kto jednak przewidywał, że tytuł mistrzowski trafi w ręce Patrycji Hojnisz. 28-latka z Chorzowa spudłowała tylko raz i pobiegła na tyle dobrze, że pozostałe zawodniczki nie były w stanie pobić jej czasu.

Drugie miejsce zajęła Krystyna Guzik, która z trzema karnymi rundami po strezelaniu w postawie leżąc straciła do zwyciężczyni szesnaście sekund. Trzecia Monika Hojnisz straciła już nieco ponad pół minuty. Młodsza z sióstr spudłowała dwa razy. Ponownie poza podium zawodów rozgrywanych na swoim domowym obiekcie znalazła się Weronika Nowakowska-Ziemniak. Tym razem najlepszej polskiej biathlonistce ubiegłego sezonu zimowego do medalu zabrakło pięciu sekund.

Wśród mężczyzn zdecydowane zwycięstwo odniósł Grzegorz Guzik. Biathlonista BLKS Żywiec spudłował dwa razy, a mimo to wygrał z przewagą niemal pół minuty. O srebrnym medalu zadecydowała różnica ośmiu dziesiątych sekundy. O tyle Mateusz Janik okazał się lepszy od weterana Krzysztofa Pływaczyka. Tuż za podium uplasował się Łukasz Szczurek, któremu w osiągnięciu lepszego rezultatu przeszkodziły cztery karne rundy. Na trasie prezentował się bowiem najlepiej z całej stawki.

W rywalizacji juniorów złote medale otrzymali Karolina Trzaska oraz Mateusz Janik. W najmłodszej kategorii - juniorkach i juniorach młodszych - najlepsi okazali się Catherine Spierenurg (po zwycięstwie nad kadrowiczką Kamilą Żuk) oraz Marcin Szwajnos.

W niedzielę rozegrane zostaną biegi na dochodzenie.

WYNIKI
 

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Grzegorz Guzik

 Polska | kobieta | Patrycja Hojnisz