Supersprinty dla Boe i Crawford

Ostatniego dnia Blink Festival zaproszeni biathloniści i biathlonistki mierzyli się w supersprintach. Najlepsi okazali się Tarjei Boe i Rosanna Crawford. Weronika Nowakowska-Ziemniak dotarła do ścisłego finału, ale w nim zajęła ostatnie miejsce.

Supersprinty rozgrywano na pętli o długości 1000m. W ćwierćfinale pokonywano ją pięciokrotnie meldując się na strzelnicy cztery razy. W półfinałach i fniałach pętle były już tylko trzy, a strzelania dwa. 

Weronika Nowakowska-Ziemniak była trzecia w swoim ćwierćfinale, a w półfinale zajęła czwarte miejsce. Niestety w dwunastoosobowym finale Polka na dziesięć strzałów trafiła tylko cztery i ukończyłą rywalizację na ostatnim miejscu ze stratą ponad minuty do Rosanny Crawford. Kanadyjka wyprzedziła Jekateriną Jurłową i Dotorheę Wierer. Wszystkie trzy zmieściły się w trzech sekundach. Kaisa Makarainen zajęła szóstą lokatę.

W rywalizacji mężczyzn udany rewanż za piątkową porażkę zaliczył Tarjei Boe. Starszy z braci o dwie sekundy pokonał Martina Fourcade'a. Na trzecim miejscu niespodziewanie uplasował się Vetle Ravnsborg Gurigard z Norwegii. 

«photo: Blink Skifestival»

Powiązane osoby

 Kanada | kobieta | Rosanna Crawford

 Norwegia | mężczyzna | Tarjei Boe