Hojnisz królową crossu

Monika Hojnisz w Kirach wywalczyła komplet medali. We wtorek z samego rana ponownie nie dała najmniejszych szans rywalkom. To dla niej dwunasty złoty medal mistrzostw Polski w biathlonie letnim wywalczony w ciągu ostatnich pięciu lat.

Hojnisz powtórzyła wynik z mistrzostw w 2012 i 2013 roku, gdy też wracała z zawodów z kompletem trzech złotych medali. We wtorkowym biegu ze startu wspólnego na dystansie 5 km znów była najlepsza. Wygrała z przewagą 47 sekund mimo, że druga na mecie Krystyna Guzik miała na koncie jedną karną rundę mniej. Dla Guzik jest to trzecie srebro na tych mistrzostwach.

Start nie wyszedł bohaterce z Kontiolahti. Weronika Nowakowska-Ziemniak z ośmioma pudłami i blisko trzema minutami straty zajęła piąte miejsce. Na podium zastąpiła ją Magdalena Gwizdoń. Czwartą lokatę zajęła Anna Mąka.

Trzecie złoto wśród juniorek wywalczyła Beata Lassak, która sklasyfikowana została na szóstym miejscu.