Svendsen bez medalu

Henrik L'Abee-Lund wśród mężczyzn i Marte Olsbu wśród kobiet zostali mistrzami Norwegii w biegach ze startu wspólnego. Poza podium zawody ukończył Emil Hegle Svendsen.

Zwycięstwo L'Abee-Lunda jest zaskakujące o tyle, że biathlonista ten bardzo słabo spisywał się w dwóch uprzednio rozgrywanych w Sirdal konkurencjach. W sobotę mimo dwóch pudeł wygrał o 23 sekundy z Tarjei Boe. Starszy z braci, dla którego był to pierwszy bieg na tych mistrzostwach podobnie jak L'Abee-Lund spudłował dwa razy.

Dodatkowe 300 m biegali też brązowy medalista Vegard Gjmernundshaug oraz czwarty na mecie Emil Hegle Svendsen. Utytułowany Norweg stracił jednak do podium aż 45 sekund i chyba jest już zadowolony, że nieudany dla siebie sezon ma już za sobą.

U pań ponownie nie było mocnych na Marte Olbsu. Mimo aż pięciu karnych rund zdołała wygrać o 9 sekund z Kaią Woeien Nicolaisen. Na najniższym stopniu podium stanęła Ingrid Tandrevold. Dla dziewiętnastoletniej mistrzyni świata juniorek młodszych z Mińska jest to już trzeci medal na tych mistrzostwach.

W niedzielę rozegrane zostaną biegi sztafetowe.

fot. sirdal2015.no

Powiązane osoby

 Norwegia | kobieta | Marte Olsbu

 Norwegia | mężczyzna | Emil Hegle Svendsen