Guzik najlepsza wśród wojskowych

Krystyna Guzik została mistrzynią świata wojskowych w biathlonowym sprincie. W szwedzkim Boden wygrała z Galiną Nieczkasową z Rosji o zaledwie sekundę. Wśród mężczyzn wygrał Simon Fourcade.

Guzik jest żołnierzem Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej w stopniu wojskowym kaprala. W przeszłości zdobywała już medale na zawodach biathlonowych dla żołnierzy. Nie inaczej było i w tym roku. W Boden Guzik spudłowała dwukrotnie, ale nie przeszkodziło jej to w wywalczeniu złotego medali. Z Galiną Nieczkasową wygrała zaledwie o sekundę. Brązowy medal wywalczyła młoda Austriaczka Dunja Zdouc.

Magdalena Gwizdoń z dwoma pudłami zajęła siódme miejsce, tuż za nią z takim samym dorobkiem kar sklasyfikowana została Karolina Pitoń. Anna Mąka spudłowała tylko raz, ale z czwórki biało-czerwonych zaprezentowałą się najsłabiej w biegu i uzyskała jedenasty czas dnia.

Wśród mężczyzn o zwycięstwie zadecydowała jeszcze mniejsza różnica czasowa niż u pań. Simon Fourcade wygrał z Benjaminem Wegerem o cztery dziesiąte sekundy. Na najniższym stopniu podium stanął Krasimir Anew z Bułgarii, który wygrał z kolei z Maksimem Cwietkowem tylko o jedną dziesiątą sekundy!

Najlepszym z Polaków był Krzysztof Pływaczyk, który mimo bezbłędnego strzelania był zaledwie czternasty.

Co ciekawe, w zawodach udział wziął legendarny Frode Andresen, który spudłował jednak trzykrotnie i sklasyfikowany został na 24. miejscu.

WYNIKI SPRINTU KOBIET
WYNIKI SPRINTU MĘŻCZYZN

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Krystyna Guzik

 Francja | mężczyzna | Simon Fourcade