Graf z Pucharem IBU

W cieniu rozpoczynających się w czwartek mistrzostw świata trwają finałowe zawody Pucharu IBU w Canmore. W środę zwycięstwo w klasyfikacji generalnej cyklu zapewnił sobie Florian Graf.

Niemiec doskonale wykorzystał absencję powołanych do składu na MŚ Aleksieja Slepowa oraz Larsa Helge Birkelanda i sięgnął po triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu IBU. Graf jest czwartym Niemcem, któremu udała się ta sztuka. Wcześniej triumfowali Christoph Knie, Benedikt Doll oraz Daniel Boehm.

Akurat w rozgrywanym w środę biegu indywidualnym w Canmore Grafowi nie poszło zbyt szczególnie. Z sześcioma minutami kary zajął bowiem dopiero 30. miejsce. W klasyfikacji ma już jednak 74 punkty przewagi nad drugim Antoninem Guigonnatem z Francji i żadna katastrofa zwycięstwa odebrać mu już nie zdoła.

Bieg wygrał Matwiej Elisjejew z Rosji przed Christophem Stephanem z Niemiec i Vegardem Gjermundshaugiem z Norwegii.

U panów wszystko jasne, u pań piłka wciąż w grze. Karolin Horchler wygrała bowiem czwarty pucharowy bieg z rzędu, a Anna Nikulina zajęła dopiero szesnaste miejsce. Oznacza to, że przed ostatnim biegiem przewaga Rosjanki nad Niemką stopniała do zaledwie 18 punktów. Triumf w generalce w dalszym ciągu jest również w zasięgu dziesiątej w środę Tatiany Semenowej. Jej strata do Nikuliny wynosi 33 oczka.

Poza Horchler na podium znalazły się Kaia Woeien Nicolaisen z Norwegii i Marine Bolliet z Francji. Ta druga na trzeciej pozycji uplasowała się po raz trzeci z rzędu.

Klasyfikacje biegów indywidualnych wygrali Austriaczka Christina Rieder i Francuz Clement Dumont.

Polacy w Canmore nie startują.

WYNIKI BIEGU INDYWIDUALNEGO MĘZCZYZN
WYNIKI BIEGU INDYWIDUALNEGO KOBIET

Powiązane osoby

 Niemcy | kobieta | Karolin Horchler

 Niemcy | mężczyzna | Florian Graf