Szwedzi gotowi na MŚ

Znamy skład reprezentacji Szwecji na mistrzostwa świata w Kontiolahti. Do startu w Finlandii będzie się przygotowało dziesięcioro biathlonistów.

Liderem reprezentacji Szwecji w Kontiolahti będzie Fredrik Lindstroem, który na mistrzostwa świata pojedzie jako trzynasty zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Najlepszy wynik w tym sezonie osiągnął w biegu masowym w Pokljuce. Zajął w nim czwarte miejsce. Poza Lindstroemem w Kontiolahti wystartują Ted Armgren, Tobias Arwidson, Peppe Femling i Christopher Eriksson, którzy w tym sezonie zajmują odległe miejsca w zawodach Pucharu Świata. Nic dobrego nie da się też powiedzieć o męskiej sztafecie. Jej największym osiągnięciem jest trzynaste miejce w zawodach w Anterselvie.

W drużynie kobiet znalazły się Ingela Andersson (na zdjęciu), Mona Brorsson, Elisabeth Hoegberg i Emma Nilsson. Rezerwową będzie Anna Magnusson. Z tej grupy najwyżej w Pucharze Świata jest sklasyfikowana Hoegberg, która jednak zajmuje dopiero 51. miejsce. Słabo wypadała też sztafeta kobiet. Szczytem jej możliwości było dwunaste miejsce, na którym finiszowała w Hochfilzen i Ruhpolding.

- Lindstroem może zdobyć medal w każdej konkurencji, ale nie pokładamy nadziei na dobry wynik tylko w nim. Mamy przecież tradycje w sztafecie mieszanej - mówi główny trener reprezentacji Szwecji Johan Hagstreom.

Przeszłość to jedno, rzeczywistość - zupełnie coś innego. W kontekście ostatnich wyników sztafety mieszanej Szwecji wypowiedź Hagstroema należy traktować jako żart. W tym sezonie Szwedzi wypadali bardzo blado - w Ostersund zajęli dziesiąte miejsce, a w Novym Meście finiszowali na piętnastej pozycji. Kiepsko było też rok temu. Szwedzi startowali tylko w Ostersund, gdzie zajęli trzynaste miejsce. Na igrzyskach w Soczi nie wystawili drużyny.

Ostatni raz Szwecja w sztafecie mieszanej byli na podium 18 grudnia 2010 roku. Zawody w Pokljuce wygrała wtedy drużyna, w której biegli Helena Ekholm, Anna Carin Olofsson-Zidek, Carl Johan Bergman i Lindstroem. To sztafeta przeszośći. Z tego kwartetu na biathlonowych trasach możemy oglądać już tylko Lindstroema.

Mistrzostwa świata rozpoczną się 5 marca.

Powiązane osoby

 Szwecja | mężczyzna | Fredrik Lindstroem