Birkeland goni Slepowa

Lars Helge Birkeland obronił przewagę czasową po sprincie i wygrał bieg na dochodzenie w słowackim Osrblie. Norweg zbliżył się tym samym do lidera Pucharu IBU na różnicę 22 punktów.

Birkeland w biegu na 12,5km miał chwile słabości. Po trzech pudłach podczas trzeciego strzelania Norweg oddał na chwilę prowadzeine Johannesowi Kuehnowi z Niemiec. Podczas ostatniego strzelania Niemiec spudłował jednak dwukrotnie, a Birkeland był bezbłędny, co pozwoliło mu na mecie uzyskać przewagę 33 sekund na Kuehnem.

Na najniższym stopniu podium finiszował Florian Graf, który trzeci jest również w klasyfikacji generalnej. Prowadzenie w niej obronił startujący tym razem w Novym Meście Aleksiej Slepow, który przed finałowymi zawodami w Candmore ma 22 punkty przewagi nad Birkelandem i 26 nad Grafem.

Grzegorz Jakubowicz spudłował dziesięciokrotnie i zajął 48. miejsce. Kamil Cymerman został zdublowany.