Sprint w Osrblie dla Birkelanda

Lars Helge Birkeland wygrał sprint mężczyzn zaliczany do klasyfikacji Pucharu IBU. W zawodach rozgrywanych w Osrblie udział brała trójka Polaków - dwóch z nich zdołało zakwalifikować się do niedzielnego biegu na dochodzenie.

Kluczem do zwycięstwa okazało się bezbłędne strzelanie. Birkeland nie spudłował i o czternaście sekund wyprzedził Johannesa Kuehna z Niemiec, który pokonywał karnie jedną 150-metrową rundę. Za tą dwójką uplasowało się rosyjskie trio: Aleksiej Korniew, Petr Paszczenko, Aleksandr Pieczenkin. Wszyscy oni zmieścili się w pół minuty straty do zwycięzcy.

Najlepszym z Polaków okazał się Grzegorz Jakubowicz, który nie zdołał jednak wywalczyć punktów do klasyfikacji generalnej. Z jednym niecelnym strzałem zajął 48. miejsce. Kamil Cymerman spudłował czterokrotnie i sklasyfikowany został na 59, miejscu. Bez kwalifikacji do biegu na dochodzenie sprint ukończył jedynie Andrzej Nędza-Kubiniec. Dwa pudła i blisko cztery i pół minuty straty dały mu 66. miejsce.