Pierwszy raz Dahlmeier

Niemka Laura Dahlmeier wygrała sprint w Novym Meście. Drugie miejsce zajęła Franziska Hildebrand, trzecia była Veronika Vitkova.

Dahlmeier strzelała bezbłędnie. Zwycięstwo dogoniła dopiero w samej końcówce. Jeszcze pięćset metrów przed metą 22-letnia biathlonistka traciła nieco ponad pięć sekund do prowadzącej na tym punkcie pomiaru Franziski Hildebrand. Ostatni odcinek należał jednak do Dahlmeier, która z małą nawiązką odrobiła stratę do koleżanki z reprezentacji Niemiec. Wygrała z nią o sekundę.

Zwycięstwo w Novym Meście jest największym sukcesem w karierze Dahlmeier. To też potwierdzenie jej rosnącej formy. Młoda Niemka pierwsze podium w karierze wywalczyła zaledwie dwa tygodnie temu w biegu sprinterskim w Anterselvie.

Niemcy mieli w Novym Meściw więcej powodów do radości, bowiem drugie miejsce wywalczyła Franziska Hildebrand. To pierwsze podium 27-letniej zawodniczki w historii jej indywidualnych startów w Pucharze Świata.

Gospodarze mogli cieszyć się z trzeciego miejsca Veroniki Vitkovej. Czeszka szanse na lepszy wynik straciła już na pierwszym strzelaniu. Strata do Dahlmeier - na mecie 13 sekund - zbudowała się właśnie na rundzie karnej. W biegu Vitkova miała lepszy czas niż Dahlmeier i Hildebrand.

Tuż za podium znalazła się Daria Domraczewa. Białorusinka tradycyjnie biegła szybko - drugi czas w stawce - ale chybiła dwa razy i na rundach karnych straciła dużo czasu do bezbłędnych Niemek.

Zdecydowanie najszybsza na trasie była Kaisa Makarainen. Finka była jednak kiepsko dysponowana na strzelnicy. Spudłowała aż trzy razy i ostatecznie została sklasyfikowana na siódmym miejscu.

W Novym Meście nie wystartowała chora Weronika Nowakowska-Ziemniak. Pod jej nieobecność najlepiej z Polek wypadła Krystyna Guzik, która biegała jedną karną rundę i zajęła 26. miejsce. Polka straciła minutę i piętnaście sekund do Dahlmeier.

Najlepszy wynik w historii startów w Pucharze Świata zanotowała Karolina Pitoń. Polka biegała trzy karne rundy i zajęła 52. miejsce. Do biegu pościgowego nie zakwalifikowała się Anna Mąka, która ukończyła zawody na 75. pozycji.

WYNIKI
KLASYFIKACJA GENERALNA

KLASYFIKACJA SPRINTU

Powiązane osoby

 Niemcy | kobieta | Laura Dahlmeier