Roszady u Rosjan

Powrót Olgi Podczufarowej i nowe twarze w męskiej kadrze - to najważniejsze wiadomości z obozu reprezentacji Rosji przed zawodami w Novym Meście.

Podczufarowa wróci do Pucharu Świata po kilkutygodniowej przerwie. Na początku stycznia Rosjanka doznała kontuzji, gdy podczas treningowej przebieżki wpadła na... pieszą z psem. Badania nie wykazały żadnych złamań, ale stwierdzono uszkodzenie więzadeł w prawej kostce.

Szansę występu w Pucharze Świata otrzyma też Jekatierina Jurłowa, która na mistrzostwach Europy w Otepaa zdobyła brązowe medale w biegu indywidualnym i na dochodzenie. Poza nimi w kadrze na zawody w Novym Meście znalazły się Jekatierina Głazyrina, Jana Romanowa, Jekatierina Szumiłowa, Irina Trusowa i Daria Virolainen.

Do roszad doszło również w składzie męskiej kadry Rosji. W Novym Meście nie wystartują Timofiej Łapszyn i Dimitrij Małyszko (na zdjęciu), którzy zdecydowali się na dodatkowe treningi. Obaj mają wrócić do reprezentacji na zawody Pucharu Świata w Oslo.

W kadrze na zawody w Novym Meście znalazł się za to Aleksiej Slepow, który zdobył trzy złote medale na mistrzostwach Europy w Otepaa. To będzie jego pierwszy występ w tym sezonie Pucharu Świata. Do tej pory Slepow startował tylko w Pucharze IBU. Wygrał w nim bieg sprinterski w Martell.

Inną nową twarzą w ekipie Rosji jest Matwiej Elisjejew, który w Novym Meście zadebiutuje w Pucharze Świata. Ponadto w kadrze znaleźli się Anton Babikow, Maksim Cwietkow, Jewgienij Garaniczew, Anton Szypulin i Aleksiej Wołkow.

Początek zawodow w Novym Meście w piątek.  

Powiązane osoby

 Rosja | mężczyzna | Aleksiej Slepow

 Rosja | kobieta | Olga Podczufarowa