Lassak: Forma ma przyjść za miesiąc

Piętnaste miejsce Beaty Lassak w biegu indywidualnym podczas rozpoczętych dzisiaj Mistrzostw Europy w Otepaa jest póki co jej największym osiągnięciem w karierze juniorskiej na arenie międzynarodowej.

- Nie jestem zadowolona ze swojego biegu. Nie wiem czemu, ale „odcięło” mi nogi, bardzo mnie bolą – powiedziała nam młoda Polka tuż po przekroczeniu mety. – Za to bardzo dobrze mi się tutaj strzela. Bardzo spokojnie podeszłam dzisiaj do tego elementu i z niego akurat się cieszę, tym bardziej, że wcześniej moje strzelanie nie było stabilne. Jestem też pod dużym wrażeniem przygotowania tras.

Z jakim nastawieniem Lassak przyjechała do Otepaa? - Zależy mi, żeby pokazać się tu z jak najlepszej strony. Juniorką jestem ostatni rok, ile można trenować i nic nie osiągać? Z drugiej strony te Mistrzostwa Europy są tylko etapem przygotowań do Mistrzostw Świata Juniorów, dlatego też nie przyjechaliśmy tutaj pełnym składem. Mam nadzieję, że najlepsza forma przyjdzie dopiero za miesiąc – dodała juniorka BKS WP Kościelisko.

Przed Lassak w Otepaa jeszcze trzy starty – bieg sztafet mieszanych oraz dwa występy indywidualne: w sprincie oraz biegu na dochodzenie. Transmisja z tego drugiego na żywo w Polsacie Sport Extra w niedzielę od 9:30.

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Beata Lassak