Pierwsze złoto dla Rosji, Polka w dziesiątce

Biegiem indywidualnym juniorek rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w Otepaa. Zwycięstwo odniosła Wiktoria Sliwko z Rosji. Udanie zaprezentowały się reprezentantki Polski. Kinga Mitoraj zajęła dziesiąte, a Beata Lassak piętnaste miejsce.

Przed biegiem spytałem Tomasza Sikorę, który jest trenerem kadry juniorów, czy kandydatek do podium należy szukać głównie wśród Rosjanek i Ukrainek. - W tym temacie po staremu, choć groźne będą też Austriaczki. Tamtejszy związek mocno postawił na szkolenie kobiet - powiedział wicemistrz olimpijski z Turynu. I tak wspólnymi siłami ułożyliśmy skład podium.

Wygrała bowiem Wiktoria Sliwko z Rosji, która o niespełna dziesięć sekund wyprzedziła Dunję Zdouc z Austrii. Z trzecim czasem finiszowała Julia Żurawiok z Ukrainy. Sliwko zwycięstwo zawdzięcza strzelaniu. Pomyliła się tylko raz, podczas gdy najgroźniejsze rywalki zaliczyły po dwie karne minuty.

Z niezłej strony zaprezentowały się Kinga Mitoraj oraz Beata Lassak - obie ukończyły zawody w czołówce. Mitoraj mimo, że narzekała na źle posmarowane narty i tak zdołała uzyskać piąty czas biegu. Medal przegrała na strzelnicy pudłując czterokrotnie, co i tak dało jej miejsce na końcu pierwszej dziesiątki. Lassak, odwrotnie od swojej koleżanki, dobrze strzelała, ale słabiej zaprezentowała się na trasie. Z zaledwie dwoma karnymi minutami zajęła piętnasta lokatę. Dla obu młodych Polek są to najlepsze rezultaty w historii ich startów na MEJ.

O godzinie 13:30 czasu polskiego na trasie biegu na 15km zaprezentują sie juniorzy a wśród nich Mateusz Janik, Rafał Penar i Bartłomiej Filip.

Powiązane osoby

 Rosja | kobieta | Wiktoria Sliwko

 Polska | kobieta | Beata Lassak