Złoto dla Kazachstanu

Alina Raikowa z Kazachstanu była najlepsza w biegu indywidualnym w Osrblie rozgrywanym w ramach igrzysk studentów. Najlepsza z Polek, Anna Mąka, zajęła 16. miejsce.

Niewiele brakowało a na podium do Raikowej dołączyłaby jeszcze Galina Wiszniewska. Druga z Kazaszek zaliczyła dwa pudła i do swej rodaczki straciła 57 sekund. Na złoto chrapkę miała bezbłędnie strzelająca Jekatierina Awakumowa, której zabrakło jednak do złota ledwie 9 sekund. Brąz dla Słowaczki Pauliny Fialkowej, która była zdecydowanie najszybsza na trasie i medal wywalczyła mimo aż czterech pudeł.

Anna Mąka z dwoma minutami kary zajęła szesnastą lokatę. Do zwyciężczyzni biathlonistka z Kościeliska straciła 5 minut i 15 sekund. Dopiero dwudziesta była Patrycja Hojnisz, która spudłowała sześciokrotnie. Katarzyna Wołoszyn mimo tylko jednej minuty kary zajęła 22. miejsce, a Karolina Batożyńska straciła niemal 11 i pół minuy, co dało jej tylko 38. miejsce w gronie 47 biathlonistek. Przyczyniło się do tego aż sześć pudeł