Bril: Po cichu liczymy na medal

W niedzielę rozegrana zostanie pierwsza biathlonowa konkurencja Uniwersjady w Osrblie. Grzegorz Bril ze sztabu szkoleniowego akademickiej reprezentacji po ichu liczy na medal w rywalizacji kobiet.

– Nie przysłaliśmy tutaj najmocniejszego składu, ponieważ część zawodników weźmie udział w rozgrywanych równocześnie Mistrzostwach Europy. W rywalizacji kobiet liczymy po cichu na medal. Jednak jak wiadomo wszystko zależy od strzelania. Wśród mężczyzn sukcesem będzie, jeśli któryś z naszych reprezentantów zajmie miejsce w pierwszej dziesiątce. Humory w kadrze dopisują. Jesteśmy nastawieni na walkę - powiedział Bril, który na poprzedniej Uniwersjadzie sam był w roli zawodnika.

Panowie, wśród których na starcie będą Krzysztof Guzik, Kamil Cymerman, Aleksander Piech oraz Marcin Piasecki, wystartują na trasę 20km już o 10:15. Panie do rywalizacji przystąpią trzy godziny później. Wśród 47 zawodniczek na liście startowej znalazły się Patrycja Hojnisz, Anna Mąka, Karolina Batożyńska oraz Katarzyna Wołoszyn.

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Grzegorz Bril