Dublet Simona Schemppa

Simon Schempp triumfował w biegu na dochodzenie na dystansie 12.5 km rozgrywanym w Anterselwie. Drugie miejsce przypadło Simonowi Ederowi, zaś na najniższym stopniu podium stanął Jewgienij Garaniczew. Polacy nie startowali. 

Simon Schempp powoli zaczyna wyrastać na jedną z największych gwiazd męskiego biathlonu. Na uwagę zasługuje nie tylko regularność Niemca, który wygrał po raz trzeci z rzędu, ale również styl w jakim sięga po najwyższe laury, bowiemd dzisiejszy bieg, podobnie jak ten ze startu wspólnego w Rupholding, został rozstrzygnięty po niezwykle emocjonującym finiszu. 

Na przestrzeni biegu, przed ostatnim strzelaniem, uformowała się czteroosobowa czołówka, która uzyskała blisko pół minuty przewagi na goniącymi zawodnikami. Biegli w niej Simon Schempp, Jewgienij Garaniczew, Simon Eder oraz Ole Einar Bjoerndalen. Pewnym było więc, że ci, którzy będą bezbłędni podczas ostatniego pobytu na strzelnicy, rozegrają między sobą walkę o zwycięstwo. Jak się jednak okazało, cała czwórka zdołała utrzymać nerwy na wodzy i nie zaliczyła żadnego pudła, w związku z czym kibice mieli okazję oglądać taktyczne rozgrywki na ostatniej rundzie biegowej. Jak się okazało, po raz kolejny najlepszy w tej specjalności poradził sobie Simon Schempp. Niemiec prawie całą rundę biegł na czwartym miejscu, by na ostatnich metrach odpalić trzeci bieg i zdystansować pozostałych rywali. Tuż za jego plecami finiszował Simon Eder, a nieco później linię mety minęli Jewgienij Garaniczew oraz Ole Einar Bjoerndalen.  

Na przekór krytykom, fantastycznie zaprezentował się dziś Martin Fourcade. Lider Puchar Świata był bezbłędny na strzelnicy i zdołał awansować o dwadzieścia pozycji, kończąc rywalizację na bardzo wysokim, 5. miejscu. Gdyby odliczyć straty po sprincie, Francuz odniósłby zdecydowane zwycięstwo. Z kolei szansy na dogonienie Fourcade’a w klasyfikacji generalnej nie wykorzystał Anton Szypulin. Rosjanin już podczas pierwszego strzelania zaliczył trzy pudła, i mimo, że później spisywał się lepiej, to zawody ukończył dopiero na 13. miejscu. 

WYNIKI
KLASYFIKACJA BIEGU NA DOCHODZENIE
KLASYFIKACJA GENERALNA

Powiązane osoby

 Rosja | mężczyzna | Jewgienij Garaniczew

 Niemcy | mężczyzna | Simon Schempp

 Austria | mężczyzna | Simon Eder