Kolejne zwycięstwo Schemppa

Simon Schempp okazał się nalepszy w biegu sprinterskim na dystansie 10 km inaugurującym rywalizację we włoskiej Anterselwie. Drugi na mecie był Jewgienij Garaniczew, zaś skład podium uzupełnił Jakov Fak. Polacy nie zakwalifikowali się do biegu pościgowego.

Lider niemieckiej kadry nie zwalnia tempa. Po niedzielnym triumfie w biegu ze startu wspólnego w Rupholding, dziś Simon Schempp mógł cieszyć się z kolejnego sukcesu. Niemiec na strzelnicy był bezbłędny, co przy drugim czasie biegu dało mu trzecie zwycięstwo w karierze. Nad drugim Jewgienijem Garaniczewem reprezentant Niemiec na mecie miał czternaście sekund przewagi. Rosjanin, podobnie jak dzisiejszy triumfator był bezbłędny na strzelnicy. Na najniższym stopniu podium stanął Jakov Fak. Chorwat startujący w barwach Słowenii był bardzo bliski zwycięstwa, bowiem pierwsze dziewięć strzałów w jego wykonaniu było celnych. Niestety, ostatni pocisk nie znalazł się w tarczy, przez co Fak musiał zadowolić się trzecią lokatą.

Zaledwie o niecałą sekundę podium przegrał będący dzisiaj najszybszy na trasie Benjamin Weger. Co prawda Szwajcar, podobnie jak Fak, miał na strzelnicy jedno pudło, ale kilka cennych sekund stracił podczas pierwszego strzelania, kiedy to musiał uporać się z problemami z bronią. Na piątym miejscu finiszował bezbłędny Brendan Green. Dla Kanadyjczyka był to najlepszy wynik w karierze. Dosyć niespodziewanie tuż za nim uplasował się najlepszy z Norwegów, Henrik L’abee Lund.

Nadal trwa rozpoczęta w Rupholding czarna seria Martina Fourcade. Lider Pucharu Świata na strzelnicy pudłował dwukrotnie, a siedemnasty czas biegu uplasował go dopiero na 25. miejscu. Drugi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Anton Szypulin finiszował dziś na siódmej pozycji i do Francuza traci już tylko 25 punktów. Nieudane występy zanotowali także Emil Hegle Svendsen i Johannes Thingnes Boe. Svendsen pudłował dwukrotnie i zajął 28. miejsce, zaś Boe z trzema pomyłkami uplasował się na 31. pozycji.

Słabo zaprezentowali się Polacy. Grzegorz Guzik z dwoma pudłami był 84, zaś Łukasz Szczurek na strzelnicy mylił się aż sześciokrotnie i został sklasyfikowany na 98. pozycji.