Skład reprezentacji na Otepaa

Polski Związek Biathlonu powołał reprezentację na Mistrzostwa Europy w Otepaa. Zgodnie z naszymi wcześniejszymi doniesieniami do Estonii pojedzie najsilniejszy skład. Transmisję z zawodów przeprowadzi Polsat Sport.

- W tym roku nakładają nam się trzy ważne zawody w jednym czasie: Mistrzostwa Europy w Otepaa, Uniwersjada w Osrblie oraz EYOF w Buerserberg. Stoimy przed sporym wyzwaniem organizacyjnym jak podzielić ekipy trenerskie oraz zawodników – mówił nam jeszcze w grudniu szef wyszkolenia PZBiath. Adam Kołodziejczyk. Już wtedy informowaliśmy o tym, że pierwsza kadra postawi na występ w mistrzostwach Starego Kontynentu.

Warto dodać, że występ czołowych polskich biathlonistek na ME jest możliwy z powodu decyzji, które zapadły podczas wrześniowego Kongresu IBU. Zniesiono wówczas obowiązujące od sezonu 2008/09 limity wiekowe (do lat 26) dla zawodników i zawodniczek. Zawody te ponownie są otwarte dla wszystkich.

Do Otepaa, które organizowało już Mistrzostwa Europy przed pięcioma laty, pojedzie trzynastoosobowa ekipa kierowana przez trenerów Adama Kołodziejczyka, Nikołaja Panitkina oraz Tomasza Sikorę.

W kategorii seniorek reprezentować nas będą Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz, Krystyna Guzik, Weronika Nowakowska-Ziemniak oraz Karolina Pitoń. Powołania w gronie seniorów otrzymali medaliści MP z Dusznik, a więc Grzegorz Guzik, Krzysztof Pływaczyk oraz Łukasz Szczurek.

Tomasz Sikora, trener kadry juniorów, do Otepaa zabiera Kingę Mitoraj, Beatę Lassak, Mateusza Janika, Rafała Penara oraz Bartłomieja Filipa.

Zawody rozpoczną się 28 stycznia i potrwają do 3 lutego. Transmisję z biegów sprinterskich oraz pościgowych (31.01/01.02) na swojej antenie przeprowadzi Polsat Sport.