Bez Landertingera w Anterselvie

Dominik Landertinger nie weźmie udziału w Pucharze Świata w Anterselvie. Austriaka ze startu w zawodach wykluczyła choroba.

Lider reprezentacji Austrii zmaga się z kłopotami zdrowotnymi od przerwy świątecznej. Choroba wykluczyła go z udziału w zawodach w Oberhofie. Do Pucharu Świata wrócił już w Ruhpolding, ale wystartował tam tylko w sztafecie i sprincie. Bieg ze startu wspólnego opuścił z powodu złego samopoczucia.

Taka sama jest przyczyna absencji Landertingera w Anterselvie. Ósmy zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Świata nie chce ryzykować dalszych komplikacji zdrowotnych, które mogłyby wpłynąć na jego przygotowania do marcowych mistrzostw świata w Kontiolahti.

Wolne miejsce w reprezentacji Austrii zajmie David Komatz, który ostatnio startował w zawodach Pucharu IBU. Poza nim w Anterselvie wystartują Julian Eberhard, Simon Eder, Sven Grossegger, Daniel Mesotitsch i Friedrich Pinter.

W drużynie kobiet znalazły się Simone Kupfner, Lisa Theresa Hauser, Katharina Innerhofer, Christina Rieder i Dunja Zdouc. Ostatnia z nich nie wystartuje w niedzielnej sztafecie. Powód – ostatnia faza przygotowań do mistrzostw Europy w Raubiczach.

Początek zawodów w Anterselvie w czwartek. Transmisje w Polsacie Sport i Eurosporcie.

Powiązane osoby

 Austria | mężczyzna | Dominik Landertinger