Tarjei Boe wraca do Pucharu Świata

Trenerzy reprezentacji Norwegii ogłosili skład na zawody Pucharu Świata w Anterselvie i mistrzostwa Europy w Otepaa.

Do kadry wrócił Tarjei Boe (na zdjęciu), który opuścił starty w Oberhofie i Ruhpolding. Absencja Norwega zbiegła się w czasie z doniesieniami o dopingu w biathlonie, więc w niektórych mediach pojawiły się spekulacje, że także on jest zamieszany w aferę. Oskarżenia okazały się jednak bezpodstawne.

Boe zastąpił w kadrze Erlenda Bjoentegaarda, który był najsłabszym z Norwegów w sprincie w Ruhpolding. W składzie na zawody w Anterselvie znaleźli się także Ole Einar Bjoerndalen, Johannes Thingnes Boe, Henrik L'Abee-Lund, Alexander Os i Emil Hegle Svendsen.

We Włoszech nie wystartuje też chora Synnoeve Solemdal. Trenerzy reprezentacji Norwegii nie zdecydowali się powołać w jej miejsce innej zawodniczki. W Anterselvie, podobnie jak w Ruhpolding, wystąpią Tiril Eckhoff, Fanny Welle-Strand Horn, Bente Landheim, Marte Olsbu i Elise Ringen.

Norwegowie podali też kadrę na mistrzostwa Europy, które na początku lutego odbędą się w estońskim Otepaa. W męskiej kadrze znaleźli się Lars Hegle Birkeland, Havard Bogetveit, Vegard Bjoern Gjermundshaug i Andreas Waernes. Nazwisko piątego zawodnika ma zostać podane w najbliższych dniach. Drużynę kobiet tworzą Thekla Brun-Lie, Hilde Fenne, Bente Landheim i Kaia Woeien Nicolaisen.

Powiązane osoby

 Norwegia | kobieta | Synnoeve Solemdal

 Norwegia | mężczyzna | Tarjei Boe