Kuehn wygrywa na Jamrozowej Polanie

Niemiec Johannes Kuehn wygrał sobotni sprint podczas zawodów Pucharu IBU w Dusznikach-Zdroju. Najlepszy z Polaków był Łukasz Szczurek, który został sklasyfikowany na 54. miejscu.

Fatalna pogoda i kłopoty z przygotowaniem trasy wymusiły na organizatorach skrócenie rundy, na której rywalizowali zawodnicy. Biathloności osiem razy pokonywali pętlę liczącą 1210 metrów, zamiast - tak głosi regulamin - trzy razy biegać po 3300 metrów. Na trasie zapanował więc spory tłok, bo do zawodów zgłoszono 120 zawodników.

O sukcesie Kuehna zadecydowało bezbłędne strzelanie. Niemiec był jedynym zawodnikiem z czołówki, który nie musiał biegać karnych rund. L'Abee-Lund spudłował dwa razy, a Jelisjejw raz.

Ponownie - tak jak w piątkowym sprincie - najlepiej z Polaków zaprezentował się Łukasz Szczurek, który był 54. i nie zdobył pucharowych punktów. To jedyny z biało-czerwonych, który wywalczył kwalifikację do zaplanowanego na niedzielę biegu na dochodzenie.