Pierwszy w karierze triumf Vitkovej, Hojnisz i Nowakowska w

Veronika Vitkova dwa dni temu zwyciężyła wspólnie z koleżankami w sztafecie, a dziś po raz pierwszy w karierze okazała się najlepsza w indywidualnej rywalizacji w Pucharze Świata. Czeszka wygrała sprint rozgrywany w niemieckim Oberhofie. Najlepsza z Polek Weronika Nowakowska-Ziemniak zajęła 11. miejsce, a Monika Hojnisz uzyskała 15. czas.

Veronika Vitkova spudłowała dwukrotnie, ale w dzisiejszych trudnych warunkach na strzelnicy to i tak był dobry wynik. Bardzo dobrze biegająca w tym sezonie Czeszka zdołała na ostatniej rundzie wyprzedzić świetnie dziś dysponowane Włoszki. Drugą lokatę zajęła Dorothea Wierer (1+0), a trzecią Nicole Gontier (0+0). Dla drugiej z Włoszek to pierwsze podium i najlepszy wynik w karierze - wykorzystała pudła lepiej biegających rywalek i dzięki świetnemu strzelaniu znalazła się w najlepszej trójce. Pierwszą szóstkę uzupełniły Preuss (1+0), Laukkanen (1+1) i Soukalova (1+1). Dla piątej Finki to drugi najlepszy wyniki w historii. Jej rodaczka i liderka Pucharu Świata Kaisa Makarainen (2+2) zajęła 20. miejsce i po raz pierwszy od dłuższego czasu nie zanotowała pierwszego rezultatu na trasie biegu. Najszybsza była bowiem Daria Domraczewa. Nie pomogło jej to jednak w zajęciu lepszego miejsca niż osiemnaste, a wszystko to przez cztery karne rundy.

Polki startowały dziś w kratkę. Dobrze spisały się Weronika Nowakowska-Ziemniak (2+0), która zajęła 11. miejsce oraz piętnasta na mecie Monika Hojnisz (1+0). Nowakowska po raz kolejny spudłowała przy ostatnich strzałach - tym razem były to dwie ostatnie próby w pozycji leżąc. Krystyna Guzik (1+2) zajęła dziś 38. miejsce, a Magdalena Gwizdoń (2+3) 64. lokatę. Debiutująca w tym sezonie w PŚ Karolina Pitoń (4+2) uplasowała na 85. pozycji.

Monika Hojnisz po dzisiejszym dobrym starcie zapewniła sobie prawo występu w biegu ze startu wspólnego. Pewna udziału w tym wyścigu mogła być Nowakowska-Ziemniak.