Rosyjski hat-trick w Dusznikach

Pierwszy sprint pań rozgrywany w ramach Pucharu IBU w Dusznikach to był popis Rosjanek, które zajęły trzy pierwsze lokaty. Bardzo słaby występ zanotowały Polki.

Zdecydowanie najlepszą zawodniczką piątkowego przedpołudnia była Irina Trusowa. 27-letnia Rosjanka strzelała bezbłędnie i nad drugą Anną Nikuliną uzyskała 46 sekund przewagi. Mniej niż minutę straty do zwyciężczyni miała jeszcze tylko trzecia na mecie Jekateirina Jurłowa. Zarówno Jurłowa, jak i Nikulina, na strzelnicy spudłowały po razie.

Najbliżej pozbawienia Rosjanek kompletu miejsc na podium była Jana Bondar z Ukrainy, która zajęła czwarte miejsce. Tuż za nią uplasowała się Anais Chevalier z Francji. Dopiero z dziewiątym czasem dnia finiszowała Miriam Goessner. Niemka, uważana za największą gwiazdę dusznickich zawodów, zaliczyła aż cztery karne rundy.

Niestety podobnie źle na strzelnicy wypadły Polki. Taki sam bagaż karnych rund co Goessner uzyskała Patrycja Hojnisz. Mimo tego starsza siostra brązowej medalistki MŚ zdołała zmieścić się w czołowej czterdziestce i zdobyć punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu IBU - konkretnie cztery za 37. miejsce.

Anna Mąka z trzema karnymi rundami zajęła 47. miejsce, a Karolina Batożyńska, która spudłowała aż pięciokrotnie, sklasyfikowana została na 69. lokacie.