Długa lista nieobecnych w Oberhofie

Informowaliśmy już, że w Oberhofie nie wystąpią Olga Podczufarowa, Laura Dahlmeier, Miriam Goessner oraz Tarjei Boe. Lista nieobecnych jest jednak znacznie dłuższa.

Podczas świątecznej przerwy rozchorowali się Dominik Landertinger oraz Lukas Hofer. Czwarty w klasyfikacji generalnej Austriak zdecydował się opuścić noworoczne zawody i spokojnie trenować, aby wrócić do optymalnej dyspozycji.

Wybrakowany skład wysyłają do Oberhofu Ukraińcy. Cały etap przepuści Julia Dżyma, natomiast Artem Pryma, Siergiej Semenow i Dmitrij Pidruczny wystąpią tylko w jutrzejszej sztafecie.

Nie wystąpi w niej natomiast Martin Fourcade, a także Fredrik Lindstroem. W kobiecym biegu rozstawnym zabraknie przeziębionej Franziski Hildebrand. Nie wiadomo jeszcze, czy Niemka weźmie udział w biegach indywidualnych.

Przyzwyczailiśmy się już, że na listach startowych próżno szukać w obecnym sezonie Anastazji Kuzminy. Rosjanka ze słowackim paszportem zapowiedziała na jutro konferencję prasową, podczas której ma wyjaśnić powody absencji.

Powiązane osoby

 Włochy | mężczyzna | Lukas Hofer

 Austria | mężczyzna | Dominik Landertinger