Piętnasty tytuł dla Gwizdoń

Magdalena Gwizdoń obroniła tytuł mistrzyni Polski w sprincie. Dla zawodniczki BLKS Żywiec jest to już piętnasty złoty medal krajowego czempionatu w karierze. Srebrny medal zdobyła Patrycja Hojnisz, a na najniższym stopniu podium stanęła Krystyna Guzik.

W rozgrywanym w Dusznikach biegu na 7,5km Gwizdoń nie miała sobie równych. Spudłowała co prawda raz, ale nad drugą zawodniczką na liście wyników osiągnęła niemal minutę przewagi. 35-letnia biathlonistka reprezentująca klub BLKS Żywiec wywalczyła swój trzydziesty medal biathlonowych Mistrzostw Polski. W jej dorobku znajduje się 15 złotych, 10 srebrnych oraz 5 brązowych krążków.

Sensacyjne drugie miejsce zajęła Patrycja Hojnisz, dla której wywalczone dzisiaj srebro jest pierwszym indywidualnym medalem mistrzostw Polski w karierze. Zawodniczka AZS AWF Katowice spudłowała trzykrotnie, a mimo to okazała się lepsza o cztery sekundy od swojej klubowej koleżanki Krystyny Guzik. Co ciekawe Guzik w swojej karierze na podium mistrzostw Polski stawała 29-krotnie, ale brązowy medal wywalczyła po raz pierwszy.

Tuż za podium uplasowała się Karolina Batożyńska, której na pocieszenie przypadł tytuł najlepiej strzelającej zawodniczki. 21-latka jako jedyna w stawce 27 biathlonistek zakończyła bieg bez pokonywania karnej rundy. Słabiej wypadły Monika Hojnisz i Weronika Nowakowska-Ziemniak, które zajęły miejsca odpowiednio szóste i siódme. Przed kadrowiczkami uplasowała się legitymująca się piątym czasem dnia Karolina Pitoń.