Dominacja Makarainen trwa

Dzisiaj w Pokljuce po raz pierwszy w tegorocznej edycji Pucharu Świata rozgrywano bieg ze startu wspólnego kobiet. Po raz kolejny byliśmy świadkami popisu absolutnej dominat orki Kaisy Makarainen, która mimo dwóch karnych rund nie dała rywalkom żadnych szans i odniosła niepodważalne zwycięstwo. Jedyna Polka startująca w biegu masowym Weronika Nowakowska-Ziemniak zajęła 14. miejsce.

Początkowo obok Kaisy Makarainen trzymały się Walja Semerenko oraz Daria Domraczewa. Niestety na pierwszym strzelaniu Białorusinka zaliczyła jedno pudło, a co gorsza wybiegając z karnej rundy zderzyła się z jedną z rywalem i upadła na karabin, uszkadzając swój sprzęt i gubiąc naboje. To spowodowało, że zupełnie rozregulowały jej się przyrządy celownicze i po czterech pudłach na drugim strzelaniu musiała wycofać się z dalszej rywalizacji.

Po drugim strzelaniu Makarainen powiększała swoją przewagę nad rywalkami, ale trzecia wizyta na strzelnicy i dwie karne rundy dodały nieco smaczku rywalizacji. Na prowadzenie wyszła bezbłędna Anais Bescond, za którą wybiegła Gabriela Soukalowa. Przed czwartą wizytą na strzelnicy miały około 15 sekund przewagi nad liderką Pucharu Świata. Ostatnie strzelanie wszystkie czołowe zawodniczki wykonały bezbłędnie i walka o zwycięstwo rozegrała się na ostatniej rundzie biegowej.

Okazało się, że znowu byliśmy świadkiem teatru jednej aktorki, którą była oczywiście Makarainen, połykająca kolejne rywalki. Mimo 18 sekund straty po czwartym strzelaniu, na kilometr przed metą była już na czele, pewnie biegnąć po kolejne zwycięstwo. Ostatecznie na mecie wyprzedziła strzelające na czysto Anais Bescond i Białorusinkę Nadieżdę Skardino.

Nie najgorzej spisała się nasza jedynaczka w biegu masowym Weronika Nowakowska-Ziemniak, która biegła całkiem nieźle (dziesiąty czas biegu), ale zaliczyła aż cztery karne rundy i zajęła 14. miejsce. Pozwoliło jej to przesunąć się w klasyfikacji generalnej na 17. lokatę.

WYNIKI
KLASYFIKACJA BIEGU ZE STARTU WSPÓLNEGO
KLASYFIKACJA GENERALNA

Powiązane osoby

 Białoruś | kobieta | Nadieżda Skardino

 Finlandia | kobieta | Kaisa Makarainen

 Francja | kobieta | Anais Bescond