Obiecujący występ Guzika

Po raz pierwszy od grudnia 2012 roku będziemy mogli oglądać polskiego biathlonistę w biegu na dochodzenie. Grzegorz Guzik w sprincie w Pokljuce zajął 59. miejsce, co jest jego najlepszym wynikiem w karierze.

23-letni Polak zanotował niezły 66. czas biegu, co przy zaledwie jednej karnej rundzie pozwoliło mu zmieścić się w czołowej sześćdziesiątce, która ma prawo startu w biegu na dochodzenie. Przy bezbłędnym strzelaniu Guzik prawdopobnie zająłby miejsce w okolicach czterdziestego. Wciąż ostatnim Polakiem, który zdobył punkty Pucharu Świata pozostaje Tomasz Sikora.

Od momentu gdy wicemistrz olimpijski z Turynu zakończył karierę tylko trzykrotnie polscy biathloniści byli w stanie kwalifikować się do biegu na dochodzenie. Dwukrotnie na początku sezonu 2012/13 dokonywał tego Łukasz Szczurek, który zajmował wówczas ostatnie lokaty dające awans. Rezultat Grzegorza Guzika jest więc najlepszym osiągniętym przez reprezentanta Polski w sprincie w ciągu trzech ostatnich sezonów.

Najlepsze występy Polaków w sprincie w ostatnich trzech sezonach (po zakończeniu kariery przez Tomasza Sikorę):
59. Grzegorz Guzik, Pokljuka, 14/15
60. Łukasz Szczurek, Ostersund, 12/13
60. Łukasz Szczurek, Pokljuka, 12/13
64. Łukasz Szczurek, Oberhof, 13/14
64. Krzysztof Pływaczyk, Soczi, 13/14
67. Krzysztof Pływaczyk, Anterselwa, 13/14
70. Krzysztof Pływaczyk, Hochfilzen, 12/13
71. Łukasz Szczurek, Oberhof, 12/13

Warto podkreślić ciągły progres Grzegorza Guzika, który niemal z każdym kolejnym startem w seniorskiej elicie poprawia swój wynik, co przedstawia poniższy wykres. Oby podobnie było po sobotnim biegu na dochodzenie.
 

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Grzegorz Guzik