Czerezow wypada z gry, Zajcewa w zawieszeniu

Sztab szkoleniowy reprezentacji Rosji podał skład na zawody Pucharu Świata w Hochfilzen.

W porównaniu do drużyny, która wzięła udział w zawodach w Ostersund, z kadry wypadli Galina Nieczkasowa (54. w biegu indywidualnym) i Iwan Czerezow. Dla 34-letniego biathlonisty może to oznaczać ostateczne pożegnanie z Pucharem Świata. W ostatnich latach Czerezow startował w nim incydentalnie i notował mizerne wyniki. W Ostersund wystartował tylko w biegu indywidualny, w którym zajął 76. miejsce. Wydaje się, że sztab szkoleniowy ostatecznie stracił do niego cierpliwość.

W kadrze wciąż nie ma Olgi Zajcewej (na zdjęciu), która nie podjęła jeszcze decyzji, czy będzie kontynuować starty. Na pytania o swoją przyszłość doświadczona biathlonistka odpowiada mało konkretnie: - Nie wiem, kiedy będę gotowa do startów w Pucharze Świata, ale cały czas jestem pod kontrolą sztabu szkoleniowego. Nie wiem, czy wezmę udział w tym sezonie, ale wciąż chcę startować.

Rosję w Hochfilzen będzie reprezentowało dwanaścioro zawodników. W kadrze kobiet znalazły się Jekaterina Głazyrina, Olga Jakuszowa, Olga Podczufarowa, Jana Romanowa, Jekaterina Szumiłowa i Daria Virolainen. Z kolei w drużynę mężczyzn tworzą Maksim Cwietkow, Jewgienij Garaniczew, Timofiej Łapszyn, Dmitrij Małyszko, Aleksander Pieczenkin i Anton Szypulin.

Początek zawodów w Hochfilzen w najbliższy piątek.

Powiązane osoby

 Rosja | kobieta | Olga Zajcewa

 Rosja | mężczyzna | Iwan Czerezow