Graf z Pucharu IBU do Pucharu Świata

Sztab szkoleniowy reprezentacji Niemiec podał nazwiska biathlonistek i biathlonistów, którzy dzięki niezłym występom w Pucharze IBU w Beitostolen zakwalifikowali się do startu w ramach Pucharu Świata w Ostersund. W czwórce szczęśliwców jest zwycięzca niedzielnych zawodów Florian Graf.

W gronie mężczyzn trenerzy postawili na doświadczenie. Zamiast obiecujących i notujących niezłe wyniki Johannesa Kuehna i Michaela Willeitnera do Ostersund pojadą Florian Graf oraz Andreas Birnbacher. O ile ten pierwszy broni się wynikami - w końcu wygrał jeden z biegów - to ten drugi dostanie szansę na kredyt. W odróżnieniu od młodszych kolegów w żadnym z dwóch biegów w Beitostolen nie udało mu się zmieścić w pierwszej dziesiątce.

U pań trenerzy wykazali się zdecydowanie większym zaufaniem do młodych zawodniczek. Zarówno dla Luise Kummer, jak i Karolin Hochler, starty w Ostersund będą okazją do pucharowego debiutu.

Wcześniej kwalifikację do kadry na Puchar Świata wywalczyli Erik Lesser, Arnd Peiffer, Daniel Boehm i Simon Schempp u panów oraz Franziska Hildebrand, Franziska Preuss, Miriam Goessner i Vanessa Hinz u pań.

Powiązane osoby

 Niemcy | mężczyzna | Florian Graf

 Niemcy | mężczyzna | Andreas Birnbacher