Sachenbacher-Stehle zakończyła karierę

Niemiecka biathlonistka Evi Sachenbacher-Stehle postanowiła zakończyć karierę. Szesnaście dni temu Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie skrócił jej dyskwalifikację za naruszenie przepisów antydopingowych.

- Brakuje mi trzech miesięcy treningu. Ostatnie tygodnie kosztowały mnie wiele sił. Czułam się źle, zwłaszcza psychicznie. Z całej sytuacji wyciągnęłam wnioski i nie jestem w stanie teraz normalnie startować. Nie sprostałabym swoim ambicjom, więc zdecydowałam się zakończyć karierę – powiedziała w niemieckiej telewizji ARD.

33-letnia biathlonistka naruszyła przepisy antydopingowe podczas igrzysk olimpijskich w Soczi. W jej organizmie wykryto methylhexaminę. Niemka twierdzi, że przyjęła ją bezwiednie. Zabroniona substancja miała znajdować się w... herbacie w proszku.

Międzynarodowa Unia Biathlonu (IBU) zawiesiła Sachenbacher-Stehle na dwa lata. Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie (CAS) skrócił jej karę do sześciu miesięcy. Niemieccy szkoleniowcy deklarowali, że Sachanbacher-Stehle może wrócić do reprezentacji kraju. 

Sachenbacher-Stehle rozpoczęła przygodę ze sportem od biegów narciarskich. W tej dyscyplinie wywalczyła pięć medali olimpijskich i sześć razy stała na podium mistrzostw świata. W 2012 roku zaczęła uprawiać biathlon. Jej najlepszymi wynikami były anulowane czwarte miejsce w biegu masowym i sztafecie mieszanej na igrzyskach olimpijskich w Soczi.

Powiązane osoby

 Niemcy | kobieta | Evi Sachenbacher-Stehle