Lesser przeciwko powrotowi Sachenbacher

Niemiecka opinia publiczna wciąż czeka na deklarację Evi Sachenbacher-Stehle w kwestii powrotu do sportu po skróceniu jej dyskwalifikacji za doping. Jej kolega z reprezentacji, Erik Lesser, nie przyjmie jej z otwartymi ramionami.

Przypomnijmy, że Sachenbacher została zawieszona przez Międzynarodową Unię Biathlonu (IBU) na dwa lata za stosowanie dopingu podczas igrzysk w Soczi, lecz Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie zmniejszył wymiar kary do sześciu miesięcy. Trenerzy niemieccy dali Niemce zielone światło dla powrotu do kadry, ale ta wciąż się zastanawia.

Sachenbacher byłaby mile widziana przez Miriam Goessner, ale Erik Lesser jest innego zdania.

Warto dodać, że Lesser jest autorem jedynego indywidualnego medalu jaki niemiecki biathlon zdołał wywalczyć w Soczi. Do tego sięgnął po srebro w sztafecie. Po minionym sezonie ma w kadrze status biathlonisty numer jeden i jego głos zabrany w takiej sprawie ma sporą siłę przebicia.

W wywiadzie dla Tageszeitung Lesser wypowiedział się krytycznie o powrocie Sachenbacher-Stehle do kadry: - Osobiście uważam, że będzie to miało bardzo zły wpływ na naszą drużynę. Jestem zwolennikiem dożywotniej dyskwalifikacji za doping - niezależnie od okoliczności.

Zawodnik zwrócił też uwagę na to, że od czasu wpadki Sachenbacher, Niemiecki Związek Narciarski z większą dbałością odnosi się do kwestii suplementów zażywanych przez zawodników. - Dostaliśmy listę sprawdzonych suplementów. Jeśli ktoś chce sięgnąć po specyfik spoza niej, musi najpierw zlecić analizę laboratoryjną jej składu - dodał.


Powiązane osoby

 Niemcy | kobieta | Evi Sachenbacher-Stehle

 Niemcy | mężczyzna | Erik Lesser