Białorusini odsłonili karty

Sztab szkoleniowy reprezentacji Białorusi podał nazwiska pięciu biathlonistek i czterech biathlonistów, którzy wezmą udział w pierwszych w tym sezonie zawodach Pucharu Świata.

Największą gwiazdą reprezentacji w dalszym ciągu pozostaje Daria Domraczewa, której dotrzymywać kroku będzie próbowała brązowa Nadieżda Skardino (na zdj.). W biegu indywidualnym podczas igrzysk w Soczi obie panie stały na podium razem - niewykluczone, że taki obrazek będzie powtarzał się częściej.

Skład uzupełniają Nadzieja Pisariewa, Anastazja Dubarezawa oraz Irina Kriuko.

Spore zmiany w męskiej reprezentacji. W porównaniu z ubiegłorocznym sezonem w kadrze brakuje Jewgienija Abramienki oraz wicemistrza olimpijskiego z Vancouver Sergieja Nowikowa. W kadrze ostali się tylko Jurij Liadow i Władimir Czepielin. Nowe twarze to Dmitrij Budiłowicz oraz Aleksandr Dorożko.

W Pucharze IBU w Beitostolen Białoruś reprezentować będą: Ala Talkacz, Daria Jurkiewicz, Anastazja Kalina, Anna Sola, Dinara Alimbekowa (kobiety), Wiktor Kriuko, Roman Eletnow, Maksim Worobiejew, Maksim Romanowski i Maksim Rudnicki (mężczyźni).

Powiązane osoby

 Białoruś | kobieta | Daria Domraczewa

 Białoruś | kobieta | Nadieżda Skardino