Ambitne cele Słoweńców

Uros Velepec, trener reprezentacji Słowenii, stawia przed swoimi podopiecznymi ambitne cele: miejsca na podium Pucharu Świata w Pokljuce oraz dwa medale Mistrzostw Świata w Kontiolahti.

Mając jednak w składzie Jakowa Faka i Teję Gregorin takie zapowiedzi nie są jednak niemożliwe do zrealizowania. -"Mogę pokonać każdego" W przeciwieństwie do zeszłego roku, tym razem z czystym sumieniem moge powiedzieć, że jestem przygotowany do obecnego sezonu. Wiem, że mogę pokonać każdego - powiedział Fak podczas prezentacji drużyny w Ljublanie, tuż przed wylotem do Szwecji.

Chorwat, który od kilku lat startuje dla Słowenii, ma też swój osobisty cel na ten sezon. Chce zmieścić się w pierwszej trójce klasfyfikacji generalnej Pucharu Świata. Do tej pory jego najlepszym wynikiem była czwarta lokata dwa sezonu temu. 

W pierwszych zawodach Pucharu Świata obok Faka zaprezentują się Klemen Bauer i Lenart Oblak. Słoweńcy mają prawo zgłoszenia pięciu zawodników nie wykorzystują więc pełnej puli startowej, która im przysługuje.

Podobnie sytuacja ma się wśród pań, gdzie na cztery wolne miejsca obsadzono tylko trzy. Gwiazdą będzie medalistka z Soczi Teja Gregorin. Pewną niespodzianką jest miejsce w składzie dla Andreji Mali, która po ubiegłym sezonie ogłosiła koniec kariery. Zawodniczka, która obchodziła w poniedziałek 37 urodziny rozpocznie swój czternasty sezon w Pucharze Świata. Skład uzupełnia Anja Erzen.

Powiązane osoby

 Słowenia | kobieta | Teja Gregorin

 Słowenia | kobieta | Andreja Mali